Gemlik Çelik Kapı
Gemlik Çelik Kapı

Gemlik Çelik Kapı

 

Gelişen dünyamız beraberinde birtakım sorunları da beraberinde getirmiştir. Bunların en başında güvenlik sorunu gelmektedir. Bu sorunla beraber lüks tüketim sınıfında yer alan çelik kapı da artık zaruri ihtiyaçlar listesinde yerini almıştır. Çelik Kapılar, sac ve çelik lamalarla desteklenerek güçlendirilmiş, dışarıdan zorlamayla açılması imkânsız sağlam kapılardır.


Her çelik kapı çelik kapı değildir. Bir çelik kapının sağlamlığını belirleyen çeşitli faktörler vardır. Bunlar; doğru imalat, doğru ölçü, doğru montaj ile doğru kapı bölümlerine yapılan doğru takviyelerdir.

 

Bir çelik kapı nın sağlam olabilmesi için;

 

  • İmalat esaslarına uygun olması
  • Ölçü esaslarına uygun olması
  •  Montajda da önce köşebent kör kasa duvara giydirilip, onun üzerine tek parça kasa kaynatılmalı.
  • Çelik Kapıya Çelik Zırhı uygulanmalı: 7 ayrı parçadan oluşan bu destek sistemi; kapının hırsızın müdahale edeceği bölgelerini takviye etmek amacıyla hazırlanmış 7 ila 10 mm arasında değişen kalınlığa sahip lamalardan ve kancadan oluşur.
  •  

Bir çelik kapı firması bu özelliklere uymuyorsa ürettiği kapılar sağlam ya da açılmayan çelik kapı sınıfına giremez.

 

Çelik Kapı Kasası Nedir? 


Çelik Kapınızın, duvara monte edilen bölümüdür. Genellikle her marka çelik kapıda kasa bölümü 2mm DKP sacdır. Çelik kapınızın, güvenli ve sağlam olabilmesi için kasanın bazı özellikleri olması gerekir. Çelik kapı kasasındaki mil yuvası en az 5 mm çelik ile güçlendirilmiş olmalıdır. 


Kullanılan kilit markası ve özelliği ne olursa olsun; Kilitten çıkan miller, her çelik kapıcının kalınlığını 2 mm olarak belirlediği kasanın mil yuvasına girer. O halde mantıklı ve pratik bir yöntemle bu bölümlerin çelikle desteklenmesi şarttır. Kapı kasasını tamamen çelikten imal etmek mümkün olmayacağından; kasasının kilit mil yuvasının çelik lamalarla (içi dolu çelik) desteklenmesi gerekir. Ayrıca bu da yeterli değildir. Kapınızın montaj sonrası kesin olarak esnememesi gerekir. Bu da ancak doğru montaj yöntemiyle sağlanır.

 


gemlik çelik kapı,gemlik çelik kapı modelleri,gemlik çelik kapı satışı,gemlik çelik kapı fiyatı,gemlik çelik kapı imalatı,gemlik çelik kapı firması,gemlik çelik kapı firmaları,gemlik çelik kapı ölçüleri,gemlik en iyi çelik kapı,gemlik alarmlı çelik kapı,gemlik aynalı çelik kapı,gemlik çelik kapı fiyatları,gemlik çelik kapı markası,gemlik çelik kapı sistemleri,bursa gemlik çelik kapı,bursa gemlik çelik kapı modelleri,bursa gemlik çelik kapı satışı,bursa gemlik çelik kapı fiyatı,bursa gemlik çelik kapı imalatı,bursa gemlik çelik kapı firması,bursa gemlik çelik kapı firmaları,bursa gemlik çelik kapı ölçüleri,bursa gemlik en iyi çelik kapı,bursa gemlik alarmlı çelik kapı,bursa gemlik aynalı çelik kapı,bursa gemlik çelik kapı fiyatları,bursa gemlik çelik kapı markası,bursa gemlik çelik kapı sistemleri,

 

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014